فروشگاه اینترنتی خط تهران همراه
فروشگاه اینترنتی سیم کارت لیاناتل

این پیش‌شماره مال کجاست؟ لیست کامل پیش‌شماره‌‌های همراه اول

1400/01/02

سیمکارت همراه اول، اولین و پرطرفدارترین سیم کارت ایرانی است و بدون شک در هر خانه‌ای، یک نفر صاحب این سیم کارت می‌باشد. مزایای بسیار استفاده از این اپراتور از جمله قیمت مناسب، پوشش‌دهی عالی و تنوع در شماره و... باعث شده تا این اپراتور، در صدر فهرست اپراتورهای ایرانی قرار بگیرد؛ و اکثر ایرانیان ترجیح دهند از خط همراه اول به عنوان اولین سیمکارت خود و یا به عنوان یک خط کاری استفاده کنند. اما گذشته از این مسائل، آیا تا به حال درباره‌ی پیش‌شماره و مفهموم اعداد خط خود کنجکاو شده‌اید؟ دانستن اینکه پیش‌شماره‌های همراه اول، همگی بیان‌گر یک پیام خاص هستند و هر کدام به یک شهر و یه یک استان اختصاص دارند، بدون شک برایتان جالب خواهد بود.

در مقاله‌ی امروز «سیم‌خان»، مثل همیشه قصد داریم تا هرآنچه باید در مورد خرید سیمکارت بدانید را به شما یادآور شویم. امروز قصد داریم تا پیش‌شماره‌های همراه اول را به شما معرفی کنیم و در باب این موضوع، اطلاعات جالبی را در اختیار شما بگذاریم. در این مقاله شاهد لیستی کامل از پیش‌شماره‌های این اپراتور خواهید بود و می‌فهمید که هر پیش‌شماره مربوط به کدام استان و مربوط به کدام شهر است. با ما همراه باشید.

 

شماره یا محل پرونده سیم کارت همراه اول 

پیش از هر چیزی، باید بدانید که ملاک و معیار اصلی کسب اطلاعات درباره‌ی یک سیم کارت، مراجعه به نمایندگی‌های مجاز همراه اول و یا دفاتر پیشخوان دولت است. اما همیشه نیازی به این کار و مراجعه‌ی حضوری نیست. می‌توان با اطلاعات جا‌یگزین نیز تا حدی به مقصود دست پیدا کرد.

در بحث موقعیت جغرافیایی یک سیمکارت، همواره دو شماره مطرح است؛ یکی پیش‌شماره سیم کارت، و دیگری شماره پرونده یا همان محل پرونده. باید بدانید که بین پیش‌شماره‌های همراه اول و البته شماره پرونده‌ی سیم کارت‌های آن، تفاوتی جزیی وجود دارد. هر دوی این شماره‌ها سه رقمی هستند و به عبارتی با یک کد سه رقمی آغاز می‌شوند. شماره پرونده، در اصل چیزی شبیه به شماره‌ی شناسنامه‌ی سیم کارت است، زیرا هر سیم کارتی که در ایران وجود دارد، دارای یک پرونده در مخابرات می‌باشد. از طرفی، پیش شماره سیم کارت نیز یک کد سه رقمی است، اما ربطی به شماره پرونده ندارد و در اصل سه رقم ابتدایی شماره موبایل شماست.

پیش‌شماره خط 0911 همراه اول

اکثرا این پیش‌شماره را برای استان‌های شمالی کشور به خاطر داریم اما باید بدانید که این پیش‌شماره متعلق به استان‌های گیلان، مازندران و گلستان است.

پیش‌شماره خط 0912 همراه اول

احتمالا حدس شما برای این پیش شماره فقط استان تهران است در صورتی که این پیش‌شماره متعلق به استان‌های تهران، قزوین، قم، سمنان، البرز و زنجان می‌باشد.

پیش‌شماره خط 0913 همراه اول

این پیش‌شماره به ۴ استان زیبای کشور تعلق دارد و شامل استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و چهارمحال بختیاری است.

پیش‌شماره خط 0914 همراه اول

این پیش‌شماره به ۳ استان واقع در شمال غربی کشور تعلق دارد و شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل است.

پیش‌شماره خط 0915 همراه اول

این پیش‌شماره مربوط به استان‌های شرقی کشور می‌باشد و شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی خراسان، جنوبی و سیستان و بلوچستان است.

پیش‌شماره خط 0916 همراه اول

این پیش‌شماره مربوط به استان‌هایی است که به خونگرمی معروف‌اند و شامل استان‌های خوزستان و لرستان هستند.

پیش‌شماره خط 0917 همراه اول

این پیش‌شماره مربوط به ۴ استان واقع در جنوب و حنوب غربی ایران است و شامل استان‌های بوشهر، کهگیولیه‌و‌بویراحمد، هرمزگان و فارس است.

پیش‌شماره خط  0918 همراه اول

این پیش‌شماره مربوط به استان‌هایی است که طبیعت زیبایی دارند و شامل استان‌های مرکزی، همدان، کردستان، ایلام و کرمانشاه است.

 

حال، با توجه به شماره پرونده سیمکارت خود در زمان خرید آن، می‌توانید به راحتی به موقعیت جغرافیایی و استان سیم کارت خود پی ببرید. برای دانستن این کد سه رقمی، تنها کافی است که به سند سیم کارت خود مراجعه کنید، یا اینکه به امور مشترکین همراه اول رجوع کنید و یا با 9990 تماس بگیرید. البته در پایان توجه داشته باشید که بحث پیش‌شماره همراه اول و شماره پرونده، بیشتر برای خطوط دائمی مطرح است. یکی از این خطوط دائمی محبوب خط موبایل 0912 است که امکان خرید خط 912 قسطی آن نیز فراهم است.

 

اینفوگرافیک پیش‌شماره‌های همراه اول به تفکیک استان

 

پیش شماره خطوط همراه اول

همانطور که اشاره کردیم، علاوه بر مسئله‌ی شماره و یا محل پرونده سیم کارت، مسئله‌ی پیش‌شماره همراه اول نیز مطرح است. دسترسی به شماره پرونده شاید برای هر کسی مقدور نباشد، و امکان آن برای همه وجود نداشته باشد و صرفا مختص کسانی است که دسترسی به اطلاعات محل پرونده سیمکارت را دارند. اما در عوض، پیش‌شماره خطوط، راه آسان و رایگانی است که می‌توان بی‌دردسر به موقعیت جغرافیایی یک سیمکارت پی برد.

به علاوه، باید بدانید که تعیین موقعیت جغرافیایی یک سیمکارت و دانستن شهر و محل آن، بیشتر برای سیم کارت‌ دائمی همراه اول مطرح است، زیرا تنوع پیش‌شماره، بیشتر در خطوط اعتباری وجود دارد و در مقابل سیمکارت‌های اعتباری، معمولا در سراسر کشور پیش‌شماره‌ی ثابتی دارند. مثلا بسیار سوال می‌شود که پیش شماره 0910 مربوط به کجاست؟ باید بدانید که این پیش‌شماره همراه اول، سراسری است و مربوط به کل کشور ایران است. یا مثلا پیش‌شماره 0990 برای خطوط اعتباری است و آن نیز، مربوط به تمام نقاط کشور است.

بد نیست بدانید که بعضی از پیش‌شماره‌های همراه اول، بین هر دو خطوط اعتباری و دائمی مشترک هستند؛ مثلا پیش‌شماره 0914، پیش‌شماره 0915 و پیش‌شماره 0913، هم برای خطوط اعتباری است، هم برای خطوط دائمی. پس لازم است به این موضوع نیز توجه و دقت داشته باشید. به همین منوال، پیش‌شماره 0993 همراه اول و یا پیش‌شماره 0991، و البته پیش‌شماره 0990، مجددا بین خطوط اعتباری و دائمی مشترک است و اینکه در سرتاسر ایران نیز امکان خرید آن وجود دارد.

 

تعیین موقعیت دقیق با سه رقم ابتدایی خطوط

احتمالا شما هم از این موضوع خبر نداشتید، اما شگفت‌زده خواهید شد اگر بدانید که با سه رقم ابتدایی شماره تلفن خود نیز می‌توانید تا حدودی به موقعیت جغرافیایی سیم کارت پی ببرید. البته این موضوع در مواردی می‌تواند بسیار مهم نیز باشد و در قیمت سیم کارت تاثیر مستقیم بگذارد. مثلا اینکه در مواردی پیش آمد که پیش شماره همراه اول مربوط به استان تهران بوده، اما سه رقم ابتدایی، برای شهری جز آن بوده است.

 

تاثیر پیش‌شماره بر قیمت سیم کارت همراه اول

در بخش قبل اندک اشاره‌ای به این موضوع داشتیم. این مسئله یکی از چالش‌های خرید سیمکارت دائمی کارکرده است و زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که بدانید، کلاهبرداری در این موضوع بسیار فراوان است. بسیار پیش آمده که فروشندگان نامعتبر و متخلف، به بهانه‌ی فروش سیم کارت با پیش‌شماره  مربوط به استان تهران و یا سایر استان‌های درجه یک، هزینه‌ی بیشتری را از خریدار اخذ کرده‌اند. در حالی که ارزش واقعی سیم کارت بسیار کمتر بوده و اصلا برای آن شهر نبوده است.

معمولا قیمت فروش در شهرهای بزرگ‌تر، به مراتب بیشتر است و خریداران باید با آگاهی از پیش‌شماره‌های همراه اول و البته شماره پرونده ذکر شده در سند سیم کارت، نسبت به این موضوع حساسیت ویژه به خرج دهند و آگاه باشند. علاوه بر پی‌گیری پیش‌شماره و شماره پرونده، بعضی اوقات لازم است برای اطمینان بیشتر، به دفاتر پیشخوان نیز مراجعه کرد.

 

جمع‌بندی

سیم کارت همراه اول، درست مثل نامش، هم اولین و هم برترین اپراتور ایران است. این سیم کارت با مزایای بسیار و پوشش‌دهی عالی خود، طرفداران بسیار دارد و در هر خانه‌ی ایرانی، حداقل یک نفر صاحب این سیم کارت است. جالب است بدانید که با توجه به پیش‌شماره‌ی خطوط، می‌توان به موقعیت جغرافیایی و استانی که سیمکارت در آن سند زده شده است، پی برد. پیش‌شماره‌های همراه اول نیز هر کدام مربوط به یک استان و شهر خاص هستند. علاوه بر پیش‌شماره، می‌توان به کمک شماره و یا محل پرونده نیز به این اطلاعات دست پیدا کرد.

موضوع جالب دیگر آنکه، با استفاده از سه رقم ابتدایی شماره نیز می‌توان به موقعیت سیم کارت پی برد. توجه به این سه مورد در هنگام خرید، به خصوص خرید سیم کارت کارکرده، اهمیت بالایی دارد. زیرا معمولا قیمت معامله‌ی سیم کارت در شهرهای بزرگ، به خصوص تهران، بسیار بیشتر است و با دانستن این اطلاعات می‌توان آمار کلاهبرداری را کاهش داد. در این میان، «سیم‌خان» می‌تواند منبع قابل‌اعتمادی هم برای خرید سیم کارت همراه اول، و هم برای کسب اطلاع از اخبار اپراتورها باشد!

 


نصب دوباره تلگرام بدون سیم کارت

نصب دوباره تلگرام بدون سیم کارت

خرید سیم کارت همراه اول اعتباری یا خرید خط دائمی همراه اول؟

خرید سیم کارت همراه اول اعتباری یا خرید خط دائمی همراه اول؟

خرید آنلاین سیم کارت
قیمت گذاری سیم کارت

(283 امتیاز ) 5 / 4

ثبت امتیاز

امتیاز

مراحل خرید آنلاین سیم کارت


ثبت نام

ثبت نام

برای خرید آنلاین سیم کارت ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و سپس با رمز عبوری که از طریق پیامک به شما ارسال می‌شود، به حساب کاربریتان وارد شوید.

انتخاب سیم کارت

انتخاب سیم کارت

با استفاده از جستجوگر هوشمند، از میان هزاران سیم کارت، شماره دلخواه خود را جستجو کنید. شما می‌توانید با انتخاب یک یا چند فیلتر به شماره موردنظر خود برسید.

پرداخت و دریافت کد فعال سازی

پرداخت هزینه سیم کارت

پس از پرداخت هزینه سیم کارت به صورت آنلاین، کد فعالسازی سیم کارت برای شما پیامک می‌شود. در نگهداری از این کد دقت کنید.

مراجعه به دفتر پیشخوان

دریافت سیم کارت

برای تحویل سیم کارت خریداری شده به همراه کارت ملی و کد فعالسازی به یکی از نمایندگان سیم خان در سراسر کشور مراجعه کنید.

صفحه اینستاگرام سامانه سیم خان