فروشگاه اینترنتی خط تهران همراه
فروشگاه اینترنتی سیم کارت لیاناتل

راهنمای جامع فعال سازی سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول

1400/02/12

در این مقاله نحوه فعال سازی سیم کارت همراه اول از نوع دائمی و اعتباری توضیح داده شده است. همچنین مقاله به توضیح مختصری از بسته خوشامدگویی همراه اول برای سیم کارت­های اعتباری و دائمی می­پردازد. خرید آنلاین سیم کارت از سامانه سیم خان و دریافت کد فعال سازی از این سامانه نیز تشریح شده است.

 

فعال سازی سیم کارت همراه اول اقدامی است که باید پس از خرید یک سیم کارت صفر که فعال نشده است، انجام دهید تا سیم کارت شما قابل استفاده باشد. سیم کارت همراه اول دائمی که تا کنون فعال نشده است، سیم کارت استفاده نشده یا idle نامیده می‌شود. قبل از فعال سازی اولیه سیم کارت همراه اول، شما قادر نیستید با سیم کارت خریداری شده تماس بگیرید، یا از خدمات سیم کارت همچون اینترنت استفاده کنید.

 

اگر قصد فعال سازی سیم کارت نو همراه اول را دارید و می‌خواهید در کمترین زمان از چگونگی فعال سازی سیم کارت همراه اول مطلع شوید، این مقاله می­تواند برای شما مفید باشد. این مقاله شامل آموزش فعال سازی سیم کارت همراه اول دائمی و اعتباری است.

 

نکات مهم در فعال سازی سیم کارت همراه اول

قبل از این که به توضیح نحوه و اقدامات مرتبط با فعال سازی سیم کارت همراه اول بپردازیم، لازم است بدانید که طبق قوانین، هر شخص حقیقی می­تواند تنها 10 سیم کارت فعال به نام خود داشته باشد. به این معنا که حتی اگر تعداد بیشتر از 10 سیم کارت را خریداری نموده باشید، تنها 10 سیم کارت فعال خواهد شد. دقت کنید این تعداد بدون توجه به اپراتور ارائه دهنده است.

 

در صورتی که سیم کارت شما فعال نمی­شود، سیم کارت‌هایی که به نام شماست را استعلام کنید. ممکن است دلیل فعال نشدن سیم کارت شما، این مسئله باشد. در خصوص سیم کارت­های سازمانی یا سیم کارت­هایی که مالکیت آنها با اشخاص حقوقی است، محدودیتی در تعداد وجود ندارد.

 

نکته دومی که لازم است به آن توجه کنید مهلتی است که برای فعال سازی دارید. در صورتی که برای مدت یک سال از کد فعال سازی صادر شده استفاده نشود و سیم کارت فعال نشود، سیم کارتی به شما تحویل داده نمی­شود و وجه پرداخت شده نیز مسترد نمی­شود.

 

کد فعال سازی، لازمه فعال سازی سیم کارت همراه اول

هر سیم کارت همراه اول دائمی که توسط اپراتور عرضه کننده صادر می­شود، دارای کارت فعال سازی است. کارت فعال سازی دارای کد فعال سازی 19 رقمی است. در واقع فعال سازی سیم کارت همراه اول با این کد انجام می­شود. پس از فعال سازی می­توانید از سیم کارت استفاده کنید.

 

توجه کنید صدور مجدد کد فعال سازی با پیچیدگی مواجه است. بنابراین بهتر است نهایت دقت را در نگهداری از کد فعال سازی داشته باشید. پس از استفاده از کد فعال سازی، این کد باطل می­شود که البته دیگر به آن نیاز ندارید. در صورتی که به هر دلیلی سیم کارت شما غیر فعال شود، با این کد نمی­توانید نسبت به فعال سازی مجدد سیم کارت همراه اول اقدام نمایید.

 

در ادامه، روش فعال سازی سیم کارت اول برای هر یک از حالت­های مختلف خرید سیم کارت توضیح داده شده است.

 

فعال سازی سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول

 

فعال سازی سیم کارت همراه اول دائمی در خرید حضوری

زمانی که شما برای خرید سیم کارت همراه اول به مراکز فروش و دفاتر نمایندگی همراه اول مراجعه می­کنید، پس از تکمیل فرم­های مربوطه، ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های لازم، سیم کارت شما توسط مراکز فروشندگی فعال شده و به شما تحویل داده می­شود. برای آشنایی با مدارک لازم برای خرید سیم کارت همراه اول روی بنر زیر کلیک نمایید.

 

فعال سازی سیم کارت همراه اول در نمایندگی مجاز

 

بهتر است پس از درخواست فعال سازی، سیم کارت را در گوشی قرار دهید و از کد فعال سازی سیم کارت همراه اول یعنی #11*140* استفاده کنید. اما فعال سازی سیم کارت همراه اول چقدر طول می­کشد؟

 

 پس از مدت کوتاهی معمولا در حد چند ساعت، سیم کارت شما قابل استفاده است. در این حالت با برقراری اولین تماس یا ارسال پیامک، سیم کارت شما فعال محسوب می­شود. پس از فعال سازی سیم کارت همراه اول، می­توانید از سرویس­های مختلف از جمله اینترنت نیز استفاده نمایید.

 

در صورتی که پس از چند ساعت، سیم کارت شما فعال نشد، می­توانید با امور مشترکین به شماره 9990 تماس بگیرید تا نسبت به رفع مشکل احتمالی در سریع ترین زمان ممکن اقدام شود.

 

مقاله تماس رایگان با پشتیبانی همراه اول

 

فعال سازی سیم کارت همراه اول دائمی در ثبت نام از پرتال همراه اول

برای خرید سیم کارت همراه اول علاوه بر مراجعه به دفاتر نمایندگی فروش، می­توانید از طریق ثبت نام در پرتال نیز اقدام نمایید. پس از تکمیل شدن مراحل ثبت نام و با پرداخت اینترنتی هزینه‌ها از طریق کارت­های عضو شتاب؛ لازم است نحوه دریافت سیم کارت را انتخاب کنید.

 

شما می­توانید با مراجعه به دفاتر فروش سیم کارت خود را تحویل گرفته یا از طریق پست آن را در آدرس مورد نظر خود تحویل بگیرید. در صورتی که دریافت از دفاتر فروش و دریافت حضوری را انتخاب نموده باشید، کد فعال سازی در اختیار شما قرار می­گیرد.

 

لازم است تا با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی، ارائه مدارک؛ تکمیل فرم، اعلام کد فعال سازی و شماره‌ای که خریداری نموده­اید، سیم کارت خود را تحویل بگیرید و مشابه فرایند گفته شده نسبت به فعال سازی سیم کارت همراه اول خود اقدام کنید. حداکثر پس از چند ساعت سیم کارت شما فعال است و لازم است تا با برقراری تماس یا ارسال پیامک نسبت به تکمیل فرآیند فعال سازی اقدام نمایید.

 

در حالت دوم، سیم کارت خود را از نماینده اداره پست در آدرس تعیین شده تحویل می­گیرید. نماینده اداره پست مکلف به بررسی مدارک است. همچنین فرمی نیز به شما تحویل می­شود که باید تکمیل کنید. پس از تایید مدارک، پس از چند ساعت، سیم کارت شما فعال می­شود.

 

برخی اوقات به دلیل ازدحام بالای ثبت نام سیم کارت، ممکن است تحویل سیم کارت و فعال سازی در این حالت کمی زمان‌بر باشد. برای مثال در دوره‌ای که ثبت نام سیم کارت برای سرپرستان خانوار انجام می­شد و به دلیل شیوع کرونا، این سیم کارت­ها از طریق پست تحویل می­شد، روند فعال سازی طولانی بود.

 

در هر صورت، در صورت بروز هرگونه مشکل یا عدم فعال سازی، می­توانید با امور مشترکین تماس حاصل نموده یا از طریق کد پیگیری که هنگام ثبت نام غیرحضوری صادر شده است، از طریق پرتال همراه اول، وضعیت سیم کارت خود را پیگیر باشید.

 

خرید سیم کارت همراه اول از سامانه‌های اختصاصی معاملات سیم کارت

شما می­توانید برای خرید خط 0912 ارزان و دیگر انواع سیم کارت همراه اول به سامانه­های اختصاصی معاملات سیم کارت مراجعه نمایید. در این سامانه­ها، شما سیم کارت مورد نظر خود را انتخاب می­کنید و برای ادامه مراحل خرید و برای فعال سازی لازم است به فروشگاه عرضه کننده سیم کارت و دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه نمایید.

 

در صورتی که سیم کارت خود را به صورت آنلاین از سامانه تخصصی معاملات سیم کارت سیم خان خریداری نمایید، کدفعال سازی سیم کارت همراه اول نیز در اختیار شما قرار می­گیرد که لازم است در نگهداری از آن کوشا باشید. با داشتن کد فعال سازی، خرید شما قطعی بوده و می­توانید با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و ارائه مدارک لازم و اعلام کد فعال سازی، در کمترین زمان ممکن نسبت به فعال سازی سیم کارت همراه اول 0912 و دیگر سیم کارت‌های همراه اول که از سامانه خریداری نموده‌اید، اقدام نمایید.

 

آموزش خرید آنلاین سیم کارت از سیم خان

 

هدیه فعال سازی سیم کارت همراه اول دائمی

 پس از فعال سازی سیم کارت همراه اول دائمی، هدایایی از طرف همراه اول به شما تعلق می­گیرد. این هدایا که بسته‌های خوشامدگویی نامیده می­شوند، عبارت‌اند از :

 

30 گیگابایت اینترنت که یک ماه برای استفاده از آن مهلت دارید. این بسته به صورت خودکار پس از فعال کردن خط همراه اول، قابل استفاده است.

 

برای مدت 6 ماه تمامی مکالمات شما با سیم کارتی که به تازگی فعال کرده‌اید، نیم‌بها خواهد بود. برخی طرح­های ویژه همراه اول همچون مکالمه مدار فیروزه­ای، هدیه تولد و ... همزمان با این هدیه، قابل فعال سازی است.

 

به مدت 6 ماه می­توانید هر ماه 100 پیامک فارسی و انگلیسی رایگان ارسال نمایید. این بسته هدیه نیز به صورت خودکار فعال می­شود.

 

فعال سازی سیم کارت همراه اول اعتباری

سیم کارت همراه اول اعتباری نیز هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری قابل خرید است و روند مشابه خرید سیم کارت دائمی را دارد. تفاوتی ندارد که سیم کارت همراه اول اعتباری خود را به صورت حضوری خریداری کرده‌اید یا از طریق پرتال همراه اول و از فروشگاه آنلاین این اپراتور، نسبت به خرید آن اقدام نموده‌اید. سیم کارت اعتباری شما با اولین تماس یا ارسال پیامک فعال می­شود.

 

لازم است تا نسبت به افزایش اعتبار سیم کارت خود اقدام نموده و با برقراری ارتباط آن را فعال کنید. در صورتی که مشترکان سیم کارت اعتباری نسبت به افزایش اعتبار سیم کارت خود اقدام ننمایند، سیم کارت غیر فعال می­شود.

 

در صورتی که غیر فعال بودن سیم کارت بیش از 12 ماه طول بکشد، امتیاز سیم کارت سلب می­شود و امکان حفظ شماره نیز وجود ندارد. بنابراین توصیه می­شود علاوه بر فعال سازی سیم کارت همراه اول اعتباری و برقراری ارتباط، نسبت به افزایش اعتبار آن نیز اقدام نمایید.

 

هدایای فعال سازی سیم کارت اعتباری همراه اول

 

هدایای فعال سازی سیم کارت همراه اول اعتباری

پس از فعال سازی سیم کارت همراه اول اعتباری، نیز مشمول بسته‌های خوشامدگویی همراه اول می­شوید. برای سیم کارت­های اعتباری، بسته هدیه شامل 24 گیگابایت اینترنت است که برای مدت شش ماه و هر ماه 4 گیگابایت فعال است. هر ماه یکبار می­توانید بسته هدیه خود را فعال کنید و از فعال سازی سیم کارت همراه اول 7 روز فرصت دارید تا از آن استفاده کنید.

 

همچنین پس از فعال سازی، 10 هزار تومان اعتبار داخل شبکه به شما هدیه داده می­شود. این هدیه پس از اولین افزایش اعتبار اعمال می­شود. همچنین هدیه شما، شامل 4 هزار تومان اعتبار اولیه است که با آن می­توانید 100 دقیقه مکالمه داخل شبکه و یک گیگابایت اینترنت به مدت یک ماه داشته باشید. این هدیه به صورت خودکار نیز فعال می­شود.

 


شرایط، مزایا و چالش‌های خرید آنلاین سیم کارت همراه اول

شرایط، مزایا و چالش‌های خرید آنلاین سیم کارت همراه اول

با یک تماس تلفنی سیم کارت 0912 رو رایگان قیمت گذاری کن {بدون نیاز به ربات یا نرم افزار تعیین قیمت}

با یک تماس تلفنی سیم کارت 0912 رو رایگان قیمت گذاری کن {بدون نیاز به ربات یا نرم افزار تعیین قیمت}

خرید آنلاین سیم کارت
قیمت گذاری سیم کارت

(629 امتیاز ) 5 / 4

ثبت امتیاز

امتیاز

مراحل خرید آنلاین سیم کارت


ثبت نام

ثبت نام

برای خرید آنلاین سیم کارت ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و سپس با رمز عبوری که از طریق پیامک به شما ارسال می‌شود، به حساب کاربریتان وارد شوید.

انتخاب سیم کارت

انتخاب سیم کارت

با استفاده از جستجوگر هوشمند، از میان هزاران سیم کارت، شماره دلخواه خود را جستجو کنید. شما می‌توانید با انتخاب یک یا چند فیلتر به شماره موردنظر خود برسید.

پرداخت و دریافت کد فعال سازی

پرداخت هزینه سیم کارت

پس از پرداخت هزینه سیم کارت به صورت آنلاین، کد فعالسازی سیم کارت برای شما پیامک می‌شود. در نگهداری از این کد دقت کنید.

مراجعه به دفتر پیشخوان

دریافت سیم کارت

برای تحویل سیم کارت خریداری شده به همراه کارت ملی و کد فعالسازی به یکی از نمایندگان سیم خان در سراسر کشور مراجعه کنید.

صفحه اینستاگرام سامانه سیم خان