فروشگاه اینترنتی خط تهران همراه
فروشگاه اینترنتی سیم کارت لیاناتل

رازهایی که باید درباره توقیف قضایی سیم کارت 0912 بدانید

1400/04/25

سیم کارت همراه اول یکی از ارزشمندترین سیم کارت‌های موجود در کشور است که کاربران بسیاری دارد. سیم کارت 0912 با توجه به کد و پیش‌شماره‌ هایی که به آن اختصاص داده می‌شود، از نرخ قیمت بالاتری نسبت به سیم کارت‌های ایرانسل و تالیا برخوردار است. به عنوان مثال سیم کارت همراه اول با پیش‌شماره ۱ یا ۲ یکی از گران‌ترین سیم کارت‌‌ها محسوب می‌شوند. همچنین سیم کارت‌هایی که دارای شماره‌های رندی هستند نیز ارزش مادی بسیار بالایی دارند.

 

هر آنچه لازم است درباره توقیف خط همراه اول بدانید

با توجه به ارزش مادی سیم کارت 0912 همراه اول در صورت بروز شرایط مختلف مانند پرداخت بدهی یا مهریه، این امکان وجود دارد که پروسه توقیف سیم کارت 0912 همراه اول به جریان بیفتد. اگر شخصی صاحب یک سیم کارت دائمی همراه اول با کد ۱ یا شماره‌هایی رند بوده و خط همراه اول او از قیمت بالایی برخوردار باشد، در صورت بدهی، بدهکار می‌تواند سیم کارت را توقیف کند. در واقع با توقیف سیم کارت 0912 همراه اول، این خط در ازای بدهی از شخص گرفته می‌شود.

 

توقیف سیم کارت ۰۹۱۲ همراه اول به علت بدهی

حقایق محرمانه درباره توقیف سیم کارت 0912 بابت بدهی

سیم کارت همراه اول به دلایل مختلفی مسدود می‌شود. بدهی و مهریه از دلایل رایجی هستند که به سبب آنها امکان توقیف سیم کارت 0912 همراه اول وجود دارد. سیم کارت همراه اول کد 1 با توجه به قدمتی که دارد از ارزش مادی بسیار بالایی برخوردار است. به همین جهت می‌توان این سیم کارت را در صورتی که صاحب آن بدهی بالایی داشته یا در پرداخت مهریه سهل ‌انگاری کرده باشد، توقیف کرد.

در بعضی شرایط سیم کارت‌های گران‌بهایی مانند سیم کارت همراه اول کد ۱ در مزایده‌های رسمی با قیمت بالایی به فروش می‌رسند.

 

دانستنی‌های شوکه‌کننده از توقیف سیم کارت برای مهریه

یکی دیگر از دلایل توقیف سیم کارت 0912 همراه اول بابت مهریه است. در صورتی که زوج در پرداخت مهریه کوتاهی کند، زوجه می‌تواند اختیار اموال شخصی او را که ارزش مادی بالایی دارند، از او سلب کند. سیم کارت همراه اول کد ۱ یا خط تلفن ‌هایی که شماره‌ های رند داشته یا دارای کد پایین برای مثال سیم کارت ۰۹۱۲ کد ۲ هستند، در گروه اموالی قرار می‌گیرند که امکان توقیف آن وجود دارد.

ارزش سیم کارت هر چقدر باشد بر اساس آن بخشی از مهریه پرداخت نشده توسط توقیف سیم کارت 0912 همراه اول تسویه می‌شود.

 

توقیف سیم کارت ۰۹۱۲ همراه اول به علت مهریه

توقیف خط موبایل برای مهریه

طبق قوانین وضع شده افرادی که در وضعیت بدهکار مهریه قرار دارند و توانایی کافی برای پرداخت قسط‌های مهریه را ندارند، مجبور به پرداخت مهریه توسط سیم کارت، اتومبیل شخصی، پول پیش خانه و... هستند.

برای توقیف سیم کارت 0912 همراه اول در خصوص عدم پرداخت اقساط مهریه توسط زوج، قیمت سیم کارت با توجه به قوانین و نرخ روز مشخص می‌شود. پس از این مرحله زوجه این اختیار را دارد تا سیم کارت همراه اول خصوصا سیم کارت ۰۹۱۲ رند را جایگزین سهم خود از اقساط مهریه کند.

در نظر داشته باشید در صورتی که سیم کارت مورد نظر ارزش داشته باشد حتی می‌توانید برای سیم کارت اعتباری رند یا سیم کارت ۰۹۱۲ کد ۰ ارزان قیمت نیز درخواست توقیف بدهید.

به این ترتیب زوجه می‌تواند در ازای مهریه اموال شخصی زوج که سیم کارت نیز شامل این اموال می‌شود را توقیف کرده و اختیار اموال را از او سلب کند.

 

آشنایی با علت قطع شدن سیم کارت همراه اول در ۱ دقیقه

در این مطلب به دو دلیل عمده در خصوص توقیف خط 912 همراه اول اشاره کردیم. دلایل دیگری نیز وجود دارند که بر اساس آن ‌ها احتمال مسدود شدن و قطع شدن سیم کارت برای مثال سیم کارت ۰۹۱۲ کد ۵ وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

ارسال پیامک تبلیغاتی از خط همراه اول

با توجه به قوانین موجود در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هیچ شخصی اجازه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از سیم کارت شخصی خود حتی سیم کارت ۰۹۱۲ کد ۴ را ندارد. با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و پیگیری خط تلفن شخص خاطی توبیخ شده و سیم کارت او مسدود می‌شود.

 

قاچاق غیرمجاز ترافیک مخابراتی

تمامی مکالمات بین‌المللی توسط مراکز ارتباط بین‌المللی دو کشور مبدا و مقصد تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرند. این ارتباطات باید به صورت رسمی و قانونی انجام شوند و هر گونه تخلف از قوانین با جریمه همراه است.

در صورت برقراری ارتباطی غیرقانونی و قاچاق پهنای باند مخابراتی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجازه صدور حکم توقیف سیم کارت 912 ثابت را دارد. البته این موضوع تنها به سیم کارت همراه اول دائمی اختصاص ندارد و برای تمامی اپراتورها این شرایط صدق می‌کند.

 

شکایت از صاحب سیم کارت همراه اول

فرقی نمی‌کند که شما صاحب سیمکارت باشید یا به دلیل پرداخت قسط سیم کارت همچنان مالکیت سیم کارت از آنِ شما باشد؛ در صورت بروز هر گونه مزاحمت یا ارتکاب اعمال مجرمانه از سوی سیم کارت، دستور توقیف خط همراه اول صادر می‌شود.

به عنوان مثال شما سیم کارت همراه اول ۰۹۱۲ کد ۳ را به شخص دیگری فروخته‌اید اما به دلیل شرایط پرداخت قسطی و تا زمان تمام شدن مدت زمان پرداخت قسط‌ها، شما مالک اصلی سیم کارت محسوب می‌شوید. به همین جهت هر گونه تخلفی که توسط سیم کارت انجام شود، دستور توقیف آن صادر خواهد شد. برای رفع توقیف سیم کارت 0912 همراه اول نیز مالک اصلی سیم کارت باید مراحل لازم را انجام داده تا سیم کارت رفع توقیف شود.

 

نقص اطلاعات مالک سیم کارت همراه اول

اپراتورهای خطوط تلفن همراه ملزم به تکمیل اطلاعات مالکان سیم کارت هستند. خریداران سیم کارت باید مدارک و اطلاعات لازم جهت تکمیل وضعیت مالکیت سیم کارت را در اختیار اپراتور قرار دهند. در صورتی که این اطلاعات ناقص مانده و تکمیل نشود، اپراتور این اجازه را دارد که برای توقیف سیم کارت همراه اول 0912 اقدام کند. به این ترتیب اگر اطلاعات سیم کارت شما ناقص مانده در اسرع وقت به امور مشترکین مراجعه کرده و آن ‌ها را تکمیل کنید تا از مسدود شدن سیم کارت خود جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این اختیار را دارد تا به دلایل مختلف سیم کارت را مسدود کند. برای رفع توقیف سیم کارت 0912 همراه اول باید به امور مشترکین مراجعه کرده و نسبت به رفع توقیف سیم کارت اقدامات لازم را انجام دهید.

همچنین مالک سیم کارت در صورت مفقود شدن سیم کارت، دلایل حقوقی، سرقت و ... می‌تواند درخواست مسدود شدن سیم کارت خود را ارائه دهد.

 

مشکلات حقوقی خرید سیم کارت همراه اول به نام یک شخص دیگر

خرید سیم کارت همراه اول

یکی از موارد مهم در خرید سیم کارت که تخلف‌های بسیاری در این خصوص صورت گرفته، خرید سیم کارت همراه اول به نام شخص دیگری است. متأسفانه افراد خاطی به راحتی می‌توانند از سیم کارت‌هایی که به خودشان تعلق ندارد، سوءاستفاده کنند. در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که این موضوع را برای ما روشن‌تر می‌کند.

 

ناگفته‌هایی درباره سیم کارت‌های مفقودی یا سرقتی

در حال حاضر خرید سیم کارت از اپراتورهای مختلف با هزینه‌ای بسیار ارزان امکان‌پذیر است. به همین جهت هر شخص می‌تواند چند سیم کارت به نام خود از اپراتورهای مختلف خریداری کند. با توجه به ارزان بودن این سیم کارت‌ ها ممکن است بعضی از آن‌ها بلااستفاده مانده یا حتی مفقود شده یا مورد سرقت قرار بگیرند. به همین جهت در صورت بروز تخلف صاحب سیم کارت ممکن است از این امر آگاه نشود.

توجه داشته باشید که در صورت قرض دادن سیم کارت خود به شخصی دیگر، صدمات ناشی از بروز هر تخلف و اتفاقی در نهایت به شما که مالک سیم کارت هستید، برمی‌گردد.

 

خرید سیم کارت با جعل مدارک

متأسفانه تخلفات بسیاری با جعل مدارک انجام می‌شود. بسیاری از افراد با جعل کارت ملی اقدام به خرید سیم کارت به نام صاحب کارت ملی می‌کنند. با این روش افراد خاطی به راحتی می‌توانند با استفاده از جعل مدارک اقدام به اعمال مجرمانه کنند. به این ترتیب هنگام استفاده از شماره کد ملی یا اصل کارت ملی خود برای امور مختلف احتیاط کنید.

این افراد با استفاده از این سیم کارت ‌ها به راحتی می‌توانند برای سایرین مزاحمت ایجاد کرده و تخلفاتی مانند کلاهبرداری، رجیستری تلفن همراه و... را انجام دهند.

 

مجازات تخلف در خرید سیم کارت

در صورت بروز هر گونه تخلف امکان توقیف سیم کارت 0912 همراه اول وجود دارد. همراه با توقیف سیم کارت مجازاتی نیز بر اساس نوع تخلف برای شخص خاطی در نظر گرفته می‌شود. همچنین اگر با سیم کارت تخلفی صورت نگرفته باشد نیز به دلیل گرفتن سیم کارت به نام شخص دیگر، این امر تخلف محسوب شده و مجازات دارد.

با توجه به مطالب این محتوا هنگام قرض دادن سیم کارت به شخصی دیگر، نسبت به مورد اعتماد بودن شخص اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت با بروز هر اتفاق و تخلفی شما به عنوان مالک سیم کارت متخلف محسوب می‌شوید. همچنین بلافاصله پس از مفقود شدن سیم کارت یا به سرقت رفتن آن برای مسدود کردن خط تلفن همراه خود اقدام کنید.

 


کامل ترین راهنمای خرید سیم کارت 0912 کد 0

کامل ترین راهنمای خرید سیم کارت 0912 کد 0

اشتباهات رایج درباره فروش سیم کارت 0912 همراه اول + راه حل کاربردی

اشتباهات رایج درباره فروش سیم کارت 0912 همراه اول + راه حل کاربردی

خرید آنلاین سیم کارت
قیمت گذاری سیم کارت

(32 امتیاز ) 5 / 4

ثبت امتیاز

امتیاز

مراحل خرید آنلاین سیم کارت


ثبت نام

ثبت نام

برای خرید آنلاین سیم کارت ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و سپس با رمز عبوری که از طریق پیامک به شما ارسال می‌شود، به حساب کاربریتان وارد شوید.

انتخاب سیم کارت

انتخاب سیم کارت

با استفاده از جستجوگر هوشمند، از میان هزاران سیم کارت، شماره دلخواه خود را جستجو کنید. شما می‌توانید با انتخاب یک یا چند فیلتر به شماره موردنظر خود برسید.

پرداخت و دریافت کد فعال سازی

پرداخت هزینه سیم کارت

پس از پرداخت هزینه سیم کارت به صورت آنلاین، کد فعالسازی سیم کارت برای شما پیامک می‌شود. در نگهداری از این کد دقت کنید.

مراجعه به دفتر پیشخوان

دریافت سیم کارت

برای تحویل سیم کارت خریداری شده به همراه کارت ملی و کد فعالسازی به یکی از نمایندگان سیم خان در سراسر کشور مراجعه کنید.

صفحه اینستاگرام سامانه سیم خان