فروشگاه اینترنتی خط تهران همراهفروشگاه اینترنتی سیم کارت ماهانا همراه

توزیع سیم کارت دانش آموزی ویژه شبکه شاد

1399/06/15

 

بر اساس گفته های آقای حاجی میرزایی در سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان و مشاوران وزیر و مدیران کل حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی اظهار داشت: در شرایط شیوع ویروس کرونا باید استفاده مناسبی از ظرفیت ها بشود تا مخاطرات به حداقل برسد.

و همچنین فرمودند: برای به حداقل رساندن مخاطرات در جامعه با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد هستیم با عرضه سیم کارت شاد یک محیط امن در شبکه مجازی ایجاد کنیم. 

 

وزیر آموزش و پرورش از مدیرکل استان‌های آموزش و پرورش درخواست کرد تا فعال سازی شبکه اینترنت و گسترش ارتباطات را مورد توجه قرار دهند، چراکه باید از این ظرفیت در خصوص افزایش سرعت اطلاع رسانی و دریافت و ارسال پیام ها استفاده کرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما سال تحصیلی جاری را با تصویب ستاد ملی کرونا، از 15 شهریورماه آغاز خواهیم کرد عنوان کرد: به عنوان یک اصل کلی مدرسه باید باز باشد ولی اصل مهم‌تر این است که مدرسه باید امن باشد و سلامت دانش‌آموزان را هم از حیث شیوع بیماری هم از حیث استاندار بودن فضای فیزیکی به خطر نیفتد.

حاجی میرزایی با بیان این که آموزش و پرورش یک شبکه ارتباطی است، ادامه داد: هیچ بخشی در کشور ظرفیت نظام تعلیم و تربیت را ندارد و براین اساس کاغذ نمی‌تواند ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط در این شبکه باشد، از این رو باید ارتباطات در آموزش و پرورش گسترش یابد و گفت و گوهای عمیقی به منظور هم‌راستا شدن انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد اگر به آموزش رسمیت داده نشود، قادر به ادامه کار نخواهیم بود، هیچ روشی نمی تواند جایگزین روش حضوری در آموزش شود، شرکت دانش‌آموزان در کلاس درس می‌تواند ظرفیت‌ها و مهارت‌های ذهنی را توسعه دهد.

و همچنین فرمود:هدف اصلی ما در سال تحصیلی پیش‌رو، تضمین دسترسی همه دانش‌آموزان به فرصت‌ برابر آموزش و برخوردار از کیفیت و تلاش برای تداوم آن در طول سال صرف نظر از موقعیت و دسترسی های هریک به ابزارها، در هر کدام از وضعیت های سفید ، زرد و قرمز و از طریق آموزش حضوری و مجازی، در چهار چوب اسناد تحولی و برنامه درسی ملی است.

حاجی میرزایی با تاکید بر این که  مدرسه در کنار آموزش، مسؤولیت توسعه مناسبات اجتماعی را برعهده دارد، گفت: بسیاری از پیچیدگی‌های ذهنی افراد در ارتباط با دیگران کاهش می‌یابد، از این رو برگزاری کلاس‌های حضوری بسیاری از مشکلات دانش آموزان را ساده‌تر می‌کند.

ضرورت باز بودن مدارس در تمام روزها

حاجی میرزایی همچنین فرمودند: مدارس باید در تمام روزهای هفته باز و فعال باشد، مدرسه ها حتی در مناطق عمومی به جز روزهای تعطیلی عمومی باید باز باشند، در صورتی که تعداد دانش‌آموزان زیاد است، باید گروه‌بندی شود تا خروج و ورود آنها با هم تلاقی نداشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که حضور دانش‌آموزان باید در مدارس حفظ شود، افزود: حضور در اجتماعات خطرناک است اما باید به فرزندان یاد داد که از خودشان مراقبت کنند. باید حداکثر سخت گیری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود اما زندگی در جریان باشد.

معاونان آموزش و پرورش هر هفته به مدارس بروند

حاجی میرزایی درباره شرایط مدارس در سال تحصیلی جدید نیز اظهار داشت: معاونان آموزش و پرورش در مناطق باید یک روز در هفته به مدارس بروند و از نزدیک با روند فعالیت در مدارس از نظافت تا تعامل همکاران با خانواده‌ها و دانش‌آموزان نظارت کنند.

وی افزود: وضعیت همه دانش‌آموزان در مدارس باید مشخص باشد، آبروی نظام تعلیم و تربیت را نباید به آسودگی طلبی افراد بی مسوولیت فدا کرد، مدیر یک مدرسه باید نسبت به هر یک از دانش‌آموزان احساس مسوولیت کند، احساس مسوولیت نسبت به فرزندان این مرز و بوم که نزد ما امانت هستند، نمونه ای از دینداری است.

وی با بیان این که باید در مدارس رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی جدی گرفته شود، تصریح کرد: بودجه ای برای ضد عفونی کردن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حساب آموزش و پرورش استان‌ها واریز شده است، بازهم اگر کاستی وجود داشته باشد، پرداخت می شود اما باید این کار با جدیت تمام دنبال شود.

 

ثبت امتیاز :

(1 امتیاز)