فروشگاه اینترنتی خط تهران همراهخرید آنلاین سیم کارت

سیم کارت شاد وجود ندارد مواظب کلاهبرداران باشید

1399/06/30

بر اساس گفته‌های وزیر ارتباطات، سیم کارتی تحت عنوان سیم کارت شاد وجود ندارد و تماس برای فروش یا پشتیبانی این سیم کارت صرفا کلاهبرداری است.

آذری جهرمی در حاشیه‌ جلسه هیات دولت درباره اپلیکیشن شاد و وضعیت اینترنت روستاها به خبرنگاران اعلام کرد: از ابتدای فروردین امسال سه هزار و 500 روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و این امکان فراهم شده که مردم مناطق روستایی نیز بتوانند از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه براساس این طرح هیچ دانش آموز یا دانشجویی برای هزینه های شبکه نباید تحصیل جا بماند، تصریح کرد: شبکه شاد برای دانش آموزان و معلمان رایگان بوده و برای بسته رایگان اساتید و دانشجویان نیز هفته بعد با وزیر علوم جلسه داریم تا سه‌شنبه هفته آینده سایت ثبت نام برای دریافت بسته اینترنت آموزشی راه اندازی خواهد شد .

 جهرمی با تاکید بر این که سیم کارتی تحت عنوان سیم کارت شاد وجود ندارد، خاطرنشان کرد:  مردم به کلاهبرداری های این حوزه توجه نکنند. سیم کارت ها مخصوص کودک توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ارائه می شود و سیم کارت «شاد» وجود ندارد.

 وی افزود: به خانواده ها توصیه می کنم به تماس هایی که درباره فروش سیم کارت شاد است پاسخ ندهند.

جهرمی هشدار داد  که  تماس هایی که از سرشماره 909 برای سیم کارت شاد گرفته می شود صرفا کلاهبرداری است و نباید به آن توجه کرد. همراه اول تا چند روز آینده یک مرکز تماس برای برنامه شاد راه‌اندازی خواهد کرد.

وزیر ارتباطات اشاره کرد: سیم کارت کودک یک لیست سفید دارد که تمام سایت‌ها روی آن باز نیستند و صرفا سایت های مناسب روی آن باز می شوند. از سال 96 این امکان فراهم بوده و اکنون به علت آموزش مجازی، استقبال از آن بیشتر شده است که همین مساله، نیاز به ارتقا سیستم های زیرساخت آن را چند برابر کرد.

ممنوعیت استفاده از برنامه های خارجی برای آموزش

وزیر ارتباطات درباره ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی برای آموزش مجازی گفت: ممنوعیت استفاده از این پیام‌رسان‌ها از سوی مرکز ملی فضای مجازی به شکل رسمی اعلام شده است. اما به صورت غیر رسمی در برخی مدارس استفاده می‌شود که هزینه استفاده از این بستر را باید خودشان متقبل شوند.

 وی با اشاره به اینکه طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات از سال 91 در دولت نهم کلید خورده، مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب سال گذشته در این باره دستور دادند، ظرف دو هفته برنامه را بدهیم، اما تدوین برنامه بیش از سه هفته زمان برد و سند را نهایی و ارائه کردیم. نزدیک به سه ماه مرکز ملی آن را بررسی کرد و طی سه ماه در شورای عالی فضای مجازی بحث شد. در نهایت، دیشب در جلسه شورای عالی، سند معماری نهایی به تصویب رسیده است.

 جهرمی درباره استفاده از پیام رسان ها عنوان کرد: در کشور «قتل» هم رخ می دهد می گویند به دلیل سامان نگرفتن شبکه ملی اطلاعات است چون این قتل به واسطه استفاده از یک پیام رسان رخ داده است. پیام رسان داخلی هم باشد این قتل رخ می‌دهد. راه حل تمام مشکلات، فضای مجازی صرفا شبکه ملی اطلاعات نیست. شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت فضای مجازی است. برخی از انتظارات خیلی فراتر از تکالیفی است که برای شبکه ملی اطلاعات تعریف شده است.

ثبت امتیاز :

(1 امتیاز)