فروشگاه اینترنتی خط تهران همراهفروشگاه اینترنتی سیم کارت ماهانا همراه

شرایط جدید گمرک برای ریجستری تلفن همراه

1399/06/15

 

بر اساس دستورات جدید و اطلاعیه سازمان گمرک، ریجستری تلفن همراه مشروط  به درج شماره سیم کارتی است که حداقل 20 روز از زمان فعالسازی آن اعم از صدور اولیه، IMSWAPS، انتقال مالکیت و … گذشته باشد.

با توجه به خبری که از سازمان گمرک ایران بدست آمده، در پی صورتجلسه شماره 48 کمیته راهبری طرح رجیستری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شماره نامه100/29601 مورخ 19/5/1399، اظهار مسافری تلفن همراه مشروط به درج شماره سیم کارتی است که حداقل 20 روز از زمان فعالسازی آن اعم از صدور اولیه، IMSWAPS، انتقال مالکیت گذشته باشد که در تاریخ 9/5/99 نیز در زیر سامانه رجیستری تلفن همراه اعمال شده است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که طرح فعلی برای مقابله با ثبت سیم‌کارت‌هایی بوده که بدون اطلاع خود مالک آنها و توسط سودجویان برای رجیستر کردن  تلفن های همراه استفاده می‌شود.

همچنین همانطور که در اینجا ذکر کردیم این اقدام برای سامانه دور اظهاری مسافری صورت گرفته و لازم به ذکر است که مسافرین می‌توانند با سیم کارت جدید خود به صورت حضوری در لحظه ورود به کشور مراحل رجیستری گوشی خود را انجام دهند.

سودجویی از اطلاعات افراد مختلف و ثبت سیم کارت به نام آنها از اتفاقاتی است که توسط برخی افراد انجام می‌شود و اقدام جدید سازمان گمرک با همکاری سایر نهادها انجام گرفته تا بتوانند در برابر این موضوع تا حدی مقابله کنند.

این اقدام می‌تواند استفاده از سیم کارت‌های تازه‌ای که به نام افراد مختلف و بدون آگاهی خودشان ثبت می‌شوند و در عرض یک ساعت با آنها یک گوشی قاچاق در شبکه رجیستری می‌شود را به حداقل برساند.

همچنین سامانه گمرک اعلام کرده که افراد در صورت بروز مشکل می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۵ تماس بگیرند.

ثبت امتیاز :

(1 امتیاز)