فروشگاه اینترنتی خط تهران همراهخرید آنلاین سیم کارت

وضعیت سهم بازارهای اپراتورهای همراه چگونه است؟

1399/06/24

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، میزان سهم اپراتور‌های تلفن همراه را در سه ماهه اول سال 1399 اعلام کرده است.

طبق اعلام رگولاتوری اپراتور همراه اول با 53 درصد، توانسته بیشترین سهم بازار را از آن خود کند و پس از آن ایرانسل با 44 درصد سهم  و رایتل با 3 درصد از سهم بازار قرار دارد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در هر فصل، گزارشی رسمی را با عنوان «فصل‌نامه آماری» منتشر و در آن، اطلاعاتی مانند تعداد خطوط واگذار شده، تعداد مشترکان فعال و سهم بازار اپراتور‌های تلفن همراه را اعلام می‌کند.

 

جلد سی و سوم فصل‌نامه‌ی آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، جدیدترین نسخه‌ی این گزارش است که آمار مربوط به سه‌ماهه‌ی نخست سال ۱۳۹۹ را منتشر کرده است.

 

نمودار ضریب نفوذ اپراتورهای همراه

طبق آمار اعلام شده در سه ماهه نخست سال 1399، تعداد خطوط واگذار شده‌ توسط اپراتور همراه اول 92 میلیون و 462 هزار و تعداد مشترکان فعال این اپراتور 65 میلیون و 47 هزار نفر بوده‌اند. اپراتور ایرانسل 86 میلیون و 325 هزار خط را واگزار کرده است و تعداد مشترکان فعال این اپراتور 51 میلیون و 727 هزار نفر بوده‌اند و تعداد خطوط واگذار شده‌ توسط اپراتور رایتل 8 میلیون و 280 هزار و تعداد مشترکان فعال این اپراتور نیز 4 میلیون و 317 هزار است.

 

در این قسمت توجه داشته باشید که در سه ماهه پایانی سال 1398، تعداد مشترکان فعال همراه اول 62 میلیون و 723 هزار، مشترکان فعال ایرانسل 51 میلیون و 284 هزار و مشترکان فعال رایتل 4 میلیون و 2 هزار مشترک بوده است.

 

اشتراک های فعال و واگذار شده همراه

در سه ماه پایانی  سال98

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط  رگولاتوری در مرداد ماه سال جاری 9548 ترابرد بین اپراتور‌های تلفن همراه انجام شده تا مشترکین بتوانند با حفظ شماره سیم کارت خود، از خدمات اپراتور دیگر بهرمند شوند.

 

طرح ترابرد‌پذیری شماره تلفن همراه مناسب افرادیست که علاقه به تغییر شماره همراه خود ندارند ولی از هزینه، کیفیت و تنوع خدمات اپراتور تلفن همراه خود نیز راضی نیستند، این افراد می‌توانند بدون تغییر شماره خود از خدمات اپراتور دیگر استفاده نمایند.

 

ثبت امتیاز :

(1 امتیاز)