فروشگاه اینترنتی خط تهران همراهخرید آنلاین سیم کارت

رومینگ چیست

1399/06/12

 

رومینگ چیست؟

تمام اپراتورها فقط نقاط درون ایران را پوشش میدهند و اما اگر شما قصد دارید به خارج سفر کنید و برای استفاده از سیم کارت های خود باید چه کاریی را انجام دهید؟

همه اپراتورها این امکان را کاربرانشان فراهم کرده اند تا آنها با استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور خود، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

به عنوان مثال کاربران اپراتور ایرانی مانند همراه اول در صورت سفر به کشورهای دیگر میتوانند با تلفن همراه خود و با استفاده از سرویس رومینگ به راحتی پیام صوتی و پیامک ارسال کنند. و اما در اینجا سوالی که در ذهن اکثر کاربران و مشترکان بوجود می آید، نحوه فعالسازی وهزینه رومینگ است.

 

فعالسازی رومینگ همراه اول

 

در حال حاضر رومینگ بین الملل همراه با 271 اپراتور تلفن همراه در 112 کشور در دسترس است.

برای این که از وضعیت رومینگ سیم کارت همراه اول و تلفن همراهتان اطلاع داشته باشید، رومینگ سیم کارتتان را فعال و یا غیر فعال کنید، از دو روش می‌توانید استفاده کنید البته برای بعضی از شماره ها به محض ورود به کشور دیگر سرویس رومینگ همراه اول فعال میشود اما برای برخی از شماره ها باید قبل از سفر به دفاتر خدمات همراه اول مراجعه کنید.

 

روشهایی برای فعال کردن رومینگ:

 

1.کد رومینگ همراه اول

در این روش، شما باید کد دستوری زیر را وارد کرده و نتیجه رومینگ سیم کارتتان را مشاهده کنید.

*10*29#

کد دیگری که شما میتوانید از آن استفاده کنید عبارت است از:

6#*1*

.2ارسال پیامک

اگر به هر دلیلی از کد دستوری استفاده نکرده‌اید، روش دومی هم برای فعال یا غیرفعال سازی رومینگ همراه اول وجود دارد که از طریق ارسال پیامک انجام می‌شود. فقط کافی است که عدد 29 را به شماره 10 پیامک کنید تا نتیجه برای شما ارسال شود.

 

نکته های قابل توجه:

1.سرویس رومینگ برای تمامی سیم کارت‌های دایری قدیم همراه اول، فعال است و نیازی به فعال‌سازی دوباره نیست.

2.سیم‌کارت‌های دائمی دایری جدید از تاریخ 30 مرداد 92 سرویس رومینگ ندارند و اگر از این نوع سیم‌کارت‌ها دارید، قبل از سفر برای فعال‌سازی این سرویس باید به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه نمایید.

3.سیم‌کارت‌های دائمی با پیش‌شماره‌ی 910 هم سرویس رومینگ ندارند، برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید.