فروشگاه اینترنتی خط تهران همراهفروشگاه اینترنتی سیم کارت ماهانا همراه

روش‌های پرداخت قبض همراه اول + هدایا و راهنمای پرداخت قسطی

1400/01/18

در این مقاله روش­های مختلف پرداخت قبض همراه اول به ویژه روش­های غیر‌حضوری معرفی شده است. این مقاله به برخی سوالات رایج در خصوص پرداخت قبوض همراه اول همچون نحوه پیگیری، پرداخت چند باره قبض و .. نیز پاسخ می‌دهد. این متن می­تواند برای مشترکان این اپراتور، مفید باشد.

اگر از مشترکین همراه اول هستید، دیر یا زود باید با روش­های پرداخت قبض همراه اول آشنا شوید. آشنایی با روش­های پرداخت صورتحساب همراه اول، به شما کمک می­کند تا بهترین روش را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید و بدون اتلاف زمان، قبض تلفن همراه خود را پرداخت نمایید. روش‌های متنوعی جهت پرداخت قبض موبایل همراه اول وجود دارد. این اپراتور با معرفی روش­های جدید، تلاش دارد تا استفاده از خدمات این اپراتور را هر چه بیشتر تسهیل نموده و رضایت مشترکان خود را جلب کند.

 

مشاهده و پرداخت صورتحساب سیم کارت همراه اول

 

نحوه پرداخت قبض همراه اول از طریق پرتال

یکی از رایج­ترین روش­ها برای پرداخت قبض همراه اول، پرداخت قبض از طریق پرتال همراه اول است. این روش در دسته روش­های پرداخت اینترنتی قبض همراه اول قرار می­گیرد. در این روش لازم است تا ابتدا، وارد پرتال همراه اول شوید. در منوی موجود، گزینه صورتحساب را انتخاب کنید. گزینه­ی مشاهده و پرداخت صورتحساب، گزینه‌ای است که باید انتخاب کنید. شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و بر حسب نیاز، گزینه قبض میان دوره و پایان دوره را انتخاب کنید. تنها یک کلیک کافی است تا وارد مرحله پرداخت از طریق کارت بانکی خود شوید.

 

پرداخت با شناسه قبض و پرداخت سیم کارت همراه اول

 

پرداخت قبض همراه اول از طریق پرتال "همراه من" نیز ممکن است. برای استفاده از این پرتال، لازم است ثبت نام کنید و برای حساب کاربری خود، رمز تعیین کنید. با درج رمز منتخب، وارد حساب کاربری خود می­شوید و از بخش صورتحساب، گزینه مورد نظر خود را از میان میان دوره و پایان دوره انتخاب می­کنید. می­توانید جزئیات صورتحساب خود را بررسی کنید. با یک کارت بانکی عضو شتاب می­توانید قبض خود را به راحتی پرداخت کنید.

اگر به دنبال پرداخت قبض همراه اول با موبایل و به صورت کاملا راحت هستید، می­توانید اپلیکیشن همراه من را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. استفاده از اپلیکیشن همراه من، یکی از محبوب­ترین و ساده­ترین روش­های پرداخت قبض موبایل همراه اول است.

 

پرداخت قبض همراه اول از طریق سامانه 9990

 

پرداخت قبض همراه اول از طریق سامانه 9990  

می­توان گفت پرداخت قبض همراه اول از طریق سامانه 9990 بیشترین طرفدار را میان دیگر روش­های پرداخت دارد. این روش همیشه در دسترس است. برای پرداخت قبض با این سامانه نیازی به اتصال به اینترنت ندارید. زمانی که با سیم کارت همراه اول خود با این شماره تماس می­گیرید؛ تمامی مراحل به صورت یک مکالمه ضبط شده به شما آموزش داده می‌شود. بنابراین استفاده از این روش بسیار راحت است و فاقد هرگونه پیچیدگی است. پس از تماس با این شماره، لازم است تا شماره مورد‌نظر خود را وارد نمایید. در این روش پرداخت نیز می­توانید قبض میان دوره یا پایان دوره را انتخاب نموده و قبض خود را با استفاده از کارت بانکی و رمز اینترنتی بانک خود پرداخت کنید.

در صورتی که قصد دارید از شماره‌ای به غیر از همراه اول، قبض خود را پرداخت کنید، می­توانید با شماره 09129990 به عنوان شماره پرداخت قبض همراه اول، تماس حاصل نمایید.

 

دریافت و پرداخت قبض همراه اول از طریق ارسال پیامک

 

برای پرداخت قبض سیم کارت همراه اول خود از طریق سامانه اطلاع رسانی ۹۹۹۰ ابتدا با این مرکز تماس بگیرید. اگر قصد دریافت اطلاعات مربوط به صورتحساب و پرداخت آن از طریق کارت بانکی را دارید باید کلیدی که در این سامانه به شما گفته می‌شود را بزنید. در ادامه شماره تلفن همراه خود را وارد و کلید مربع را بزنید. (این کار را در صورتی که با تلفن ثابت گرفته‌اید انجام دهید.)

در خصوص دریافت اطلاعات مربوط به صورتحساب، میان دوره و پایان دوره، کلیدی که صدای گویا اعلام می‌کند را بزنید. در این مرحله برای پرداخت از طریق کارت عضو شتاب، کلید ... را بزنید. در ادامه شماره کارت را وارد و با زدن کلید مربع رمز پویا (رمز دوم) خود را وارد و در انتها کلید مربع را بزنید.

 

دریافت و پرداخت قبض همراه اول از طریق ارسال پیامک

 

دریافت و پرداخت قبض همراه اول از طریق ارسال پیامک

برای دریافت قبض سیم کارت دائمی همراه اول می­توانید با ارسال حروف مشخص به شماره 990009 از طریق پیامک، اقدام نمایید. برای مثال با ارسال S به این شماره، خلاصه قبض آخرین دوره برای شما ارسال می­شود. با ارسال M مبلغ کارکرد میان دوره را دریافت می نمایید و با ارسال R، قبض شما پس از هر دوره؛ به صورت پیامک برایتان ارسال خواهد شد.

از طریق ارسال پیامک امکان پرداخت قبض همراه اول نیز وجود دارد. بانک­های مختلف شماره­هایی را برای پرداخت قبض اعلام نموده اند که لازم است برای شماره‌های اعلام شده پیامک ارسال نمایید. برای پرداخت با این روش به شناسه قبض، شناسه پرداخت، شماره حساب و رمز پرداخت کننده نیاز دارید.

 

کد دریافت پرداخت قبض همراه اول

 

کد دریافت پرداخت قبض همراه اول

برای دریافت و پرداخت قبض همراه اول خط 0912، کدهای دستوری نیز وجود دارد. #1*، از شناخته شده­ترین کدهای دستوری است. شما می­­توانید به کمک این دستور و به صورت پیامک، قبض خود را به صورت میان دوره و پایان دوره دریافت نموده و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. با این کد دستوری، امکان پرداخت قبض تلفن ثابت نیز وجود دارد. #111*10* دیگر کد دستوری قبض همراه اول است که می­توان به کمک آن قبض پایان دوره دریافت نموده و نسبت به پرداخت آن اقدام کرد. #112*10* نیز کد پرداخت قبض همراه اول است که برای قبض میان دوره استفاده می­شود.

دیگر روش­های پرداخت قبض همراه اول

یکی دیگر از روش­های پرداخت قبض همراه اول، پرداخت از طریق اینترنت و ورود به پرتال بانکی است که در آن بانک حساب دارید. در تمامی بانک‌ها، امکان پرداخت قبض از طریق سایت بانک­ها وجود دارد. با انتخاب گزینه پرداخت قبوض می­توانید، فرآیند پرداخت را دنبال کنید. در ادامه لازم است فرم پرداخت قبض را به صورت الکترونیکی تکمیل کنید. با انتخاب گزینه تایید و پرداخت، به راحتی قبض تلفن همراه شما پرداخت می‌شود و گزارش تایید پرداخت نیز صادر می‌گردد.

شما می­توانید پرداخت قبض همراه اول خود را از طریق تلفن بانک انجام دهید. در این حالت با استفاده از تلفن خود، شماره کارت را شماره گیری نموده و کلید ستاره را وارد می­کنید. شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد می­کنید و پس از وارد کردن هر شناسه کلید ستاره را فشار می­دهید. مبلغ قبض شما اعلام می­شود. ادامه مراحل به شما گفته می­شود تا با فشار دادن کلید مربوطه، فرآیند پرداخت از طریق کارت بانکی عضو شتاب را آغاز کنید. برای این نوع پرداخت به رمز دوم نیاز دارید. پس از اتمام مراحل پرداخت، شماره پیگیری اعلام می­شود که بهتر است آن را یادداشت کنید. البته معمولا شماره پیگیری و موفقیت فرآیند پرداخت از طریق پیامک برای شما ارسال می­شود. 

شما می­توانید از طریق ATM نیز پرداخت قبض را انجام دهید. در این روش لازم است تا به یک دستگاه ATM مراجعه نموده و با وارد کردن کارت بانکی و انتخاب گزینه پرداخت قبض، فرآیند پرداخت را انجام دهید. در پرداخت از این طریق، می‌توانید رسید پرداخت دریافت کنید و آن را نگهداری کنید. 

 

پیگیری پرداخت قبض همراه اول

 

پیگیری پرداخت قبض همراه اول

یکی از سوالات رایج مشترکین همراه اول، نحوه پیگیری پس از پرداخت قبض همراه اول است. برای استعلام و پیگیری موفقیت پرداخت، می­توانید دوباره درخواست قبض نمایید. در صورتی که پرداخت قبض با موفقیت انجام شود، در قبض جدید، بدهی شما صفر خواهد بود. البته ممکن است اعمال تغییرات، در حدود یک یا دو روز کاری زمان ببرد. به این نکته نیز توجه کنید که در صورت پرداخت چندین باره قبض، در نوبت­های بعدی مبلغ به عنوان بستانکار ثبت می­شود.

در برخی مواقع، دلیل پیگیری موفقیت پرداخت برای برقراری مجدد ارتباط پس از مسدودی به دلیل بدهی است. پس از پرداخت قبض همراه اول، در مدت زمان کوتاهی بدون هیچ‌گونه پیگیری، ارتباط شما به صورت مجدد برقرار می­شود. در صورت بروز هرگونه مشکلی می­توانید با در دست داشتن کد پیگیری یا رهگیری که پس از پرداخت قبض به شما داده می­شود، نسبت به پیگیری موضوع از طریق دفاتر خدمات ارتباطی یا امور مشترکین اقدام نمایید.

در صورتی که قبضی را اشتباه پرداخت نموده‌اید یا مشکلی دارید و کد پیگیری خود را ندارید، می­توانید به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه یا با شماره 9990 تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند.

شما می­توانید برای پرداخت قبض همراه اول از برخی سایت­ها و اپلیکیشن­ها همچون EGHABZ.IR یا GHABZINO.COM کمک بگیرید. استفاده از این بسترها به شما کمک می­کند تا اسناد مربوط به پرداخت قبض­ها را به صورت منسجم و منظم نگه داری کنید و در مواقع لازم با استفاده از آنها مسائل و مشکلات را پیگیری نمایید. همچنین به کمک این بسترها، از برخی اشتباهات همچون پرداخت چندین باره قبض­ها جلوگیری می­شود.

پرداخت قبض همراه اول قسطی

امکان پرداخت قبض همراه اول به صورت قسطی نیز وجود دارد. در صورتی که مبلغ بدهی شما بیشتر از 50 هزار تومان باشد، می­تواند نسبت به پرداخت بدهی به صورت قسطی اقدام نمایید. درخواست تقسیط بدهی از طریق پرتال همراه اول، پرتال یا اپلیکیشن همراه من یا از طریق مراجعه به دفاتر منتخب همراه اول قابل انجام است. پس از درخواست تقسیط، قبض جدید با مبلغ جدید، شناسه قبض و شناسه پرداخت جدید، صادر می­شود. سر رسید قسط‌های بعدی نیز تعیین می‌شود که به صورت قبض میان دوره پرداخت می­شود. هزینه استفاده از سرویس تقسیط بر روی قبض شما اعمال می‌شود. در مدت زمانی که در حال پرداخت بدهی خود به صورت قسطی هستید، مجاز به نقل و انتقال مالکیت سیم کارت نمی­باشید.

 

انتقال مالکیت سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل

 

همچنین سرویس رومینگ بین الملل برای خط شما غیر فعال می­شود. مکالمات سیم کارتی که بدهی آن تقسیط شده است، دارای محدودیت است. توجه کنید در صورتی که پرداخت هر یک از اقساط به تاخیر بیفتد، ارتباط سیم کارت شما قطع می­شود و تقسیط باطل می­شود.

 

هدیه پرداخت قبض همراه اول

 

هدیه پرداخت قبض همراه اول

اپراتور همراه اول برای تشویق مشترکین خود نسبت به پرداخت به موقع قبض و پرداخت قبض همراه اول به صورت غیرحضوری، جوایز و هدایایی را در نظر گرفته است. برای مثال در صورت پرداخت غیر‌حضوری و قبل از 6 ام هر ماه، شما می‌توانید یک روز کامل درون شبکه همراه اول، از مکالمه رایگان بدون محدودیت برخوردار باشید. 2 گیگ اینترنت رایگان و امتیاز عضویت در باشگاه فیروزه‌ای از دیگر هدایایی است که اپراتور همراه اول برای پرداخت قبض در نظر گرفته است.

 

اینترنت-رایگان-و-جوایز-دیگر-ویژه-روشن-کردن-خطوط-خاموش

اینترنت رایگان و جوایز دیگر؛ ویژه روشن کردن خطوط خاموش

قبلی
راهنمای-خرید-بسته-اینترنت-همراه-اول-و-نکات-صرفه-جویی-در-اینترنت

راهنمای خرید بسته اینترنت همراه اول + نکات صرفه‌جویی در اینترنت

بعدی

ثبت امتیاز :

(23 امتیاز)